MOTYLKI SADZĄ DRZEWA

motylki

W tym roku  Motylki wzięły udział w 4 edycji akcji ,,Milion drzew dla Warszawy”. W ramach akcji dziec posadziły drzewka otrzymane przez Urząd Miasta. Nasz ogród przedszkolny wzbogacił się o jarząb pospolity, dziką jabłoń i lipę. W akcję włączyli się również rodzice, którzy przynieśli różnorodne rośliny. Były to między innymi drzewka  owocowe, iglaste oraz wrzosy .. Dzieci uczyły się podziału drzew na iglaste i liściaste. Nabywały świadomość konieczności ochrony szeroko pojętej przyrody. Brały udział w quizach i zabawach przy piosence „Szumią w lesie stare drzewa”. Wykonany został wspólny projekt  plastyczny pt.,, Nasze drzewa”.  Dzieci dużo się nauczyły a przy okazji miały przy tym dużo zabawy :)